Hírek
2020. Február 06. 08:48, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Mintegy 240 ezren adtak vért tavaly
Tavaly mintegy 240 ezren adtak vért Magyarországon, a jelentkezők közül 57 ezret utasítottak el azért, mert nem voltak alkalmasak véradásra
– írta a Világgazdaság csütörtöki számában az Országos Vérellátó Szolgálat közlésére hivatkozva.
Tavaly 442,2 ezer véradásra jelentkezést regisztráltak, és 377 ezer esetben minősült alkalmasnak a donor. Összesen 240 ezren adtak vért, volt, aki egyszer, de volt aki többször is – olvasható a cikkben.
Mint írták, a leggyakoribb kizáró ok az alacsony hemoglobinszint. Ez teszi ki a kizárások csaknem felét. A vezető okok közé tartoznak még a szívverés különböző rendellenességei és a magas vérnyomás is.
A címlapfotó illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
