Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2015. Február 19. 11:49, csütörtök | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Mit eszik a magyar?

Mit eszik a magyar?

Hazánk 122 településén több mint háromezer felnőtt vesz részt az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet táplálkozás- és tápláltsági állapot vizsgálatában.

Hazánk 122 településén több mint háromezer felnőtt vesz részt az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet táplálkozás- és tápláltsági állapot vizsgálatában. A cél, hogy a szakemberek megismerjék a lakosság ebbéli szokásait. A kutatás emellett feltérképezi a túlsúly, az alultápláltság és a hasi elhízás itthoni előfordulását.

A táplálkozási felméréshez három nap étel- és italfogyasztását kell feljegyezniük a résztvevőknek. A kutatók kíváncsiak a lakosság édesítési, sózási, zsírfogyasztási szokásaira, hogy milyen típusú pékáruból mennyit vásárolnak, mit és mekkora mennyiségben nassolnak, mennyi folyadékot isznak. Arra is rákérdeznek, hogy a válaszadók otthon, menzán, esetleg étteremben étkeznek-e. Lemérik a résztvevők testsúlyát, magasságát, derékkörfogatát. A testmozgással, sporttal kapcsolatos kérdéseket tesznek fel, lépésszámmérővel a fizikai aktivitást is rögzítik.

A felmérést egészségügyi szakemberek, szakápolók, védőnők végzik. Előzetes időpont-egyeztetést követően keresik fel az önként jelentkezőket.

A vizsgálat eredményei tavaszra várhatók. A korábbi, 2009-es felmérés adatainak kiértékelése is hozzájárult a chipsadó és a transzzsírrendelet bevezetéséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi

Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon

A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.

2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi

Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában

Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.

2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi

Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó

Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.

2025. Május 23. 15:11, péntek | Helyi

A hősök halhatatlanok

Minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapja a Magyar Hősök Emlékünnepe, amikor mindazokra emlékezünk, akiknek tettei nagyban hozzájárultak a magyar nemzet és a magyar állam fennmaradásához.