Hírek
2022. Augusztus 29. 12:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nagy csempészfogás a debreceni repülőtérnél, lecsapott a NAV

Mintegy 23 millió szál - kétmilliárd forint értékű - cigarettát találtak a pénzügyőrök a debreceni repülőtérnél négy kamionban és elfogták a csempészettel foglalkozó nemzetközi bűnszervezet magyar tagját
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Azt írták, hogy az autóalkatrészek közé rejtett szállítmányt a debreceni repülőtéren szúrta ki a NAV: a teherszállító gépen érkezett rakományt négy lengyel kamionra rakodták át. Ahogy a járművek elhagyták a repülőtér területét, a NAV munkatársai feltartóztatták a konvojt.
Kiemelték, hogy az Egyesült Arab Emírségekben gyártott, Dubajból érkezett adózatlan cigaretta behozatalával a csempészek mintegy 3,5 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek.
A bűnszervezet négy, eddig azonosított tagja közül hárman külföldiek, a negyedik magyar állampolgár. A magyar férfit - aki a Dubajból érkezett csempészcigi továbbszállítását koordinálta Európába - éppen külföldi utazása előtt, egy debreceni szálloda recepcióján fogták el a NAV nyomozói.
Az otthonában tartott kutatáson iratokat, elektronikus adatokat, továbbá az okozott kár megtérülésére hét nagy értékű luxusautót, több mint 300 millió forint értékű devizát és 49 karórát foglaltak le - írták.
Az Europol és az Eurojust bevonásával - nemzetközi bűnügyi együttműködésben - Ausztriában, Lengyelországban és Csehországban folytak kutatások - tették hozzá.
A magyar állampolgárságú elkövetőt a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte letartóztatását.
A három külföldi ellen nemzetközi elfogatóparancs van érvényben.
A NAV bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt nyomoz, az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon