Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2021. Augusztus 17. 17:02, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Nagy mennyiségben termesztette a marihuánát otthonában

Nagy mennyiségben termesztette a marihuánát otthonában

A hódmezővásárhelyi rendőrök befejezték a nyomozást egy helybeli férfival szemben, aki otthonában nagy mennyiségben marihuánát termesztett.

Az egyenruhások 2020. augusztus 6-án délután Hódmezővásárhely belterületén igazoltatták a 45 éves férfit, aki egy Audi típusú személygépkocsit vezetett. Az intézkedés során a sofőr zavartan viselkedett aki a rendőrök kérdésre elismerte, hogy a vezetés megkezdése elött kábítószert fogyasztott. A vezetői engedélyét a helyszínen bevonták, majd mintavételre előállították – közölte a rendőrség.

A sofőr szervezetében a speed és a met fogyasztásából származó amfetamin, és metamfetamin voltak kimutathatók, amelyek együttes jelenléte a gépjármű vezetésben hátrányosan befolyásolta.

A rendőrök továbbá megállapították, hogy a férfi lakóhelyén megtartott szemle során 58 tő különböző fejlettségi szakaszban lévő marihuána növényt termesztett, amelyekhez szükséges villamosáramot szabálytalanul vételezte, ezzel mintegy negyedmilliós kárt okozott.

A férfit gyanúsítottként kihallgatták kábítószer-birtoklása bűntett, bódult állapotban történt járművezetés vétség és kisebb értékre elkövetett lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Az eljárás iratait a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztályának munkatársai a napokan megküldték vádemelési javaslattal, az illetékes ügyészség részére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.