Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2016. Július 10. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: HVG

Nagy tervvel álltak elő a csehek, jönnek a teljesen elektromos Skodák

Nagy tervvel álltak elő a csehek, jönnek a teljesen elektromos Skodák

Néhány éven belül új modellek érkeznek, ők is csatlakoznak a modern fejlesztési irányhoz.

A Volkswagen-botrány óta sejteni lehetett, hogy előbb-utóbb változás lesz a gigacégnél. Az anyacég mellett a hozzá tartozó márkák is elindultak az új irány felé, elég csak a Porschéra gondolni. A sportautókat gyártó leányvállalat 2015 elején még elzárkózott attól, hogy elektromos autókat gyártson, ehhez képest pedig hol tartunk most.

A napokban egy másik cég, a magyar szívhez igencsak közelálló Skoda jelentette be, hogy ők is hasonló irányvonalon gondolkodnak. Az Autocar beszámolója szerint a cseheknél 2020-ban debütál majd az első elektromos autó, ami egy SUV lesz, és ami a Volkswagen MEB (Modular Electric Platform) platformjára épül majd. A terv az, hogy egy 480+ km-es hatótávolságú gépet pakoljanak össze, amit 15 perc alatt is fel lehetne tölteni.

A cég első elektromos megoldása minden valószínűség szerint egy plug-in hibrid autó lesz. A rendszer az új Superb-ben és az új Kodiaq-ban jelenik majd, mindkettő 2019-től lesz elérhető. Az első, tisztán elektromos meghajtást kapó autót 2020-ra ígérik: ez is SUV lesz, és 500 km-es hatótávval árusítják majd.

A Skoda új, 2025-ig tervező stratégiája egyébként az első, ami elektromos autókkal foglalkozik. A beszámoló szerint a Fabia és az Octavia is megkaphatja majd a MEB platformot.

Címkék: elektromos, MEB, skoda

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 14:13, szerda | Helyi

Örülnek a gazdálkodók: óriási pusztítást végeztek az erdei fülesbaglyok

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a 2025-ös országos lakossági felmérés összesítése szerint – közölte kedden a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2025. Április 09. 11:20, szerda | Helyi

Mi a helyzet a madarakkal Félegyházán?

Számos panasz érkezett már városvezetésünkhöz a városi madarak által okozott szennyezésekkel és hanghatásokkal kapcsolatban.

2025. Április 08. 13:51, kedd | Helyi

Fontos határidőre figyelmeztetett a NAV, egy hete maradt az autósoknak

Már csak egy hét van a gépjárműadó befizetésére, az adót április 15-éig kell rendezni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi közleményében.