Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2017. Január 17. 14:50, kedd | Helyi
Forrás: OrientPress

Nagyobb szükség van most véradókra

Nagyobb szükség van most véradókra

A tartós hideg, valamint a megfázásos megbetegedések miatt január első két hetében a vártnál alacsonyabb volt a véradói aktivitás.

Éppen ezért a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat „Nyissa az új évet egy jó cselekedettel és adjon vért!” szlogennel véradásra buzdít mindenkit ‒ közölte a Magyar Vöröskereszt az OrientPress Hírügynökséggel.

Mint írják, a Magyar Vöröskeresztnek naponta 1800 véradót kell toboroznia ahhoz, hogy a kórházi ellátáshoz szükséges vérmennyiség rendelkezésre álljon.

A Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat a biztonságos nemzeti vérkészlet fenntartása érdekében arra kér mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, vegyen részt az országban szervezett véradások valamelyikén és buzdítsa véradásra ismerőseit, barátait is.

Január hónapban 447 véradást szervez a Vöröskereszt országszerte, a pontos helyszínek és időpontok ahttp://veradas.hu/adj-vert/veradasok oldalon vagy a Véradás-Vöröskereszt ingyenesen letölthető mobil applikációval érhetőek el. Véradásra az Országos Vérellátó Szolgálat intézményeiben is van lehetőség, ezek listája ahttp://www.ovsz.hu oldalon található ‒ olvasható a tájékoztatásban.

Városunkban és vonzáskörzetében az alábbi helyszíneken és időpontokban nyílik lehetőség véradásra február hónapban:

  • február 2. - Kossuth Lajos Szakiskola 9-12 óráig
  • február 8. - Szakmaközi Művelődési Ház(Szent János tér 3.) 9-12 óráig
  • február 9. - Kunszállás (Petőfi Faluház) 9-12 óráig
Címkék: véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi

Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában

Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.