Hírek
2017. Augusztus 11. 09:38, péntek |
Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház
Nagyszüleink bölcsessége

Megyei szintű történetírói pályázatot hirdet a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület és a fenntartásában működő Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház a nyugdíjas korosztály körében.
A pályázatra olyan írásokat várnak, amikben a nyugdíjasok megfogalmazzák milyen tudást adnának át szívesen a mai fiataloknak.
A pályázat célja, hogy a sok esetben már csupán az elbeszélők emlékei között élő hagyományok, szokások, történetek, események, jó gyakorlatok fennmaradjanak, átörökítődjenek a következő nemzedékek számára is.
A pályázat terjedelme: maximum 5 gépelt oldal, (Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret, 1,5-es sorköz), vagy olvasható kézírással 8 oldal
Pályázók köre: nyugdíjas korosztály
Beadható pályázatok száma: pályázóként maximum kettő írás
Beadási határidő: 2017. szeptember 15., péntek
A pályamű mellé kérjük feltüntetni:
• az író nevét
• életkorát
• elérhetőségeit
A pályázatra beérkezett írásokat zsűri bírálja majd el.
A legjobbnak ítélt alkotásokat elismerő oklevéllel és ajándékutalvánnyal díjazzuk.
A felolvasással egybekötött eredményhirdetés várható időpontja és helyszíne:
2017. szeptember 29., péntek – Kecskemét
További információ kérhető:
Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremési és Önkéntes Ház
6000 Kecskemét, Reile Géza u. 22.
eselyteremtes.bacs@gmail.com
+36 20 332 38 50, +36 20 332 87 11
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 19. 06:52, szombat | Helyi
Nemhogy segítenék, hanem még hátráltathatják is a fogyást a diétás italok
Egy frissen publikált tudományos tanulmány komoly kérdéseket vet fel a diétás italok hatásmechanizmusáról és azok hosszú távú egészségügyi hatásairól.
2025. Április 19. 06:44, szombat | Helyi
Igazi tavaszias időre készülhetünk nagyszombaton
Napos idő várható a kevés fátyolfelhő és a képződő gomolyfelhők mellett, legfeljebb néhol fordulhat elő zápor – írja a HungaroMet.
2025. Április 18. 11:15, péntek | Helyi
Dolgozz sokat, élj tisztességesen és becsületesen!
Ezt vallja a 100. születésnapját ünneplő Palotás Lászlóné, vagy ahogy mindenki ismeri „tésztás Veronka néni”.
2025. Április 17. 11:20, csütörtök | Helyi
Új tantermekkel bővült a Mezgé tangazdasága
A Félegyházi MEZGÉ „Gyakorlati oktatás fejlesztésére” benyújtott sikeres pályázatából kettő, szakmai oktatást segítő tanterem kialakítására és egy irodakonténer beszerzésére került sor az iskola Tangazdaságában.