Hírek
2022. November 17. 13:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
NAV: csaknem 390 millió forintnyi autót foglaltak le három kereskedőtől
A NAV az online számlarendszer és az áfabevallások adatainak összevetésével három használtautó-kereskedő cégnél anomáliát talált, és az ellenőrzéskor csaknem 390 millió forint értékben foglalt le haszongépjárműveket.
A NAV azt közölte csütörtökön az MTI-vel, hogy a kockázatelemzési rendszerük ellenőrzésre javasolt egy autókereskedő céget, ugyanis az online számlarendszer adatait az áfabevallásokkal összevetve komoly eltérés mutatkozott.
Hozzátették, hogy a vállalat a revízió hatására benyújtotta bevallásait, de tartozásait nem fizette meg, ráadásul két másik partnerével is hasonló gondok voltak.
A revizorok kiterjesztették a vizsgálatot, és mivel a három cég együttesen jelentős tartozást halmozott fel, elindult a végrehajtás.
A NAV végül 73 gépjárművet foglalt le csaknem 390 millió forint értékben.
A gépjárművek egy részét már értékesítették mintegy 100 millió forintért, de a többi lefoglalt jármű értékesítése is folyamatos - áll a NAV közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
