Hírek
2023. Május 05. 13:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Nébih: gluténmentesnek hirdetett termékeket hívtak vissza a forgalmazók

Három gluténmentesnek hirdetett, tallér típusú termék visszahívásáról döntöttek a forgalmazók, mert glutént tartalmaznak - tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön az MTI-t.
Az egyik termékvisszahívás a Ziegler 100 grammos kiszerelésű, 2023. november 3., valamint 2023. november 9. minőségmegőrzési idejű, gluténmentes sajtos tallérra vonatkozik. A termék gyártója a Bergland Hungária Kft., forgalmazója a Ziegler Kft. - olvasható a Nébih honlapján.
Nem jelölt gluténtartalom miatt a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. visszahívta a kereskedelmi forgalomból a SPAR FREE FROM márka gluténmentes, 100 grammos kiszerelésű, 2023. július 5. és 2023. augusztus 2. minőségmegőrzési idejű sajtos tallérját.
A márka hasonló kiszerelésben és minőségmegőrzési dátummal kapható köménymagos verzióját is visszahívta a kereskedelmi lánc.
A tájékoztatás szerint a két érintett terméktípust a vásárlók június 3-ig visszavihetik a boltokba, ahol az árát visszatérítik számukra.
A Nébih arra kéri a gluténérzékeny vásárlókat, hogy a fenti azonosító adatokkal rendelkező termékeket ne fogyasszák.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.