2024. szeptember 29, vasárnap - Mihály

2019. November 10. 10:35, vasárnap | Helyi
Forrás: KEOL

Negyedik a Mercedes-gyár az 500 legnagyobb magyar cég listáján

Energiaipari cégek és autógyárak állnak a HVG Top 500 listájának élén. A kecskeméti Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. a negyedik a listán.

Ahogy egy évvel korábban, úgy most is a Mol a legnagyobb árbevételű magyar cég. A HVG idén is elkészítette a legnagyobb vállalatok Top 500-as listáját a 2018-as árbevételek alapján, ezen az első 5 helyezett pontosan ugyanaz az öt cég, ugyanabban a sorrendben, mint tavaly. A listán szereplő cégek bevétele egy év alatt 5 ezer milliárd forinttal nőtt, de ebből 1,5 ezer milliárdot csak a tíz, olajjal és gázzal kereskedő vállalat hozott össze, nagyrészt az olaj drágulása miatt.

A Mol nem csak első maradt, hanem ez lett a cég, amelynek a bevétele a legnagyobbat nőtt, bő 1000 milliárd forinttal. A második legnagyobb, 388 milliárd forintos ugrás az MVM-é. A két legnagyobb vesztes az amerikai holdingközpont döntése alapján 329 milliárd forint mínuszt elkönyvelő GE Hungary Kft., valamint a 88 milliárdos mínusszal záró Teva Gyógyszertár Zrt.

A tíz legnagyobb árbevételű magyar cég

1. (egy éve 1.) Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

2. (2.) Audi Hungaria Zrt.

3. (3.) MVM Magyar Villamos Művek Zrt.

4. (4.) Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.

5. (5.) Flextronics International Kft.

6. (7.) Wizz Air Hungary Zrt.

7. (17.) Magyar Földgázkereskedő Zrt.

8. (6.) Samsung Electronics Magyar Zrt.

9. (10.) Magyar Telekom Távközlési Nyrt.

10. (8.) Magyar Suzuki Zrt.

Részletek és a teljes Top 500 listája az e heti HVG-ben. (Forrás: HVG)

Címkék: Mercedes gyár

2024. Szeptember 29. 20:04, vasárnap | Helyi

Megszentelték a felújított Jakabi-hegyi haranglábat Fülöpjakabon

2024 májusát követően pénteken délelőtt egy újabb felújított haranglábat szenteltek a fülöpjakabi tanyavilágban.

2024. Szeptember 29. 16:22, vasárnap | Helyi

Kitárta kapuit a Mezgé tangazdasága

Idén tizedik alkalommal rendezte meg a Kiskunfélegyházi Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakközépiskola népszerű családi napját, a Mezgé pikniket szeptember 28-án (szombaton).

2024. Szeptember 29. 10:39, vasárnap | Helyi

Hencidától Boncidáig

E címmel rendeztek családi szombat délelőttöt a népmese alkalmából szeptember 28-án a városi könyvtárban.

2024. Szeptember 29. 10:31, vasárnap | Helyi

Izgalmas programok színesítették a Kutatók éjszakáját a Móra gimiben

A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium évek óta bekapcsolódik a Kutatók Éjszakája elnevezésű programhoz.