Hírek
2016. Április 10. 14:18, vasárnap |
Helyi sport
Forrás: Varga Ferenc
Négygólos siker a Kiskunhalas otthonában

A bajnokság 22. fordulójában a KHTK vendégeskedett a „csipke” városában. A hazaiak nem tudták megállítani a félegyháziakat, a 21. percben már eldőlt a mérkőzés.
FADDIKORR Kiskunhalasi FC – Kiskunfélegyházi HTK 0 – 4 (0-3)
Kiskunhalas, 120 néző.
Vezette: Polyák Attila Péter (Vén Ernő, Tóth István)
Kiskunhalas: Bátyity – Rencsár (Szabó T.3.), Tóth T., Csikós, Amariutei, Kárász, Maravic, Gillich, Tóth R. (Yannick 57.), Csáki, Szamosi. Vezetőedző: Kis Péter.
KHTK: Tóth P. – Golovics, Valkai, Sándor, Dobosi, Tóth I., Szabó A., Medgyesi (Zs. Juhász 75.), Katona B. (Mizsei A.70.), Palásti (Makai 88.), Juhász (Marsa 79.) Vezetőedző: Szabó István.
Góllövők: Medgyesi (8., 21.), Sándor (10.), Makai (90.)
Mély talajú pálya várta a csapatokat a mai találkozón. Kiegyenlített játék alakult ki a mérkőzés elején, a hazaiak előtt kétszer is volt lehetőség a gólszerzésre.
A nagyobb tempót a vendégek diktálták, a vendéglátók labdavesztéséből gyors támadásokat tudtak kialakítani és a 8. percben vezetést szereztek. Jobb oldali támadás végén Katona Balázs alapvonalról továbbított labdájára Medgyesi László érkezett, a védőket megelőzte és közelről nem hibázott, 0-1.
Lendületbe jött a vendégcsapat, gyors labdajáratással igyekeztek helyzeteket kialakítani, a 10. percben újabb gólt szereztek. Szögletrúgást követően Palásti Sándor átadását Katona Balázs élesen kapu elé lőtte, Bátyity csak kiütni tudta, a kipattanót Sándor László az ötösről behelyezte, 0-2.
A halasi együttes a mezőnyben igyekezett felvenni a küzdelmet ellenfelével, de a helyzetkihasználásnál pontatlanok voltak.
A 21. percben labdát szerzett a KHTK, Palásti indításával Medgyesi László lefutotta védőjét és kilőtte a jobb alsót, 0-3.
A vendégeket a biztos vezetés megnyugtatta, a félidő további részében jobbára a küzdelem dominált.
Szünet után szervezettebb lett a házigazda játéka, védekezésben és támadásban is feljavultak, de nem tudtak betalálni Tóth Péter kapujába.
Nagy küzdelmet hozott a második félidő, a vendégek előtt több lehetőség volt, így Palásti, Zs. Juhász és Marsa is gólhelyzetben hibáztak.
Már úgy nézett ki, hogy nem születik gól ebben a játékrészben, de jött a 90. perc, amikor a halasi védelem hibáját a két perce pályára lépett Makai Zoltán használta ki, és beállította a végeredményt, 0-4.
A mérkőzés összképe alapján elmondható, hogy a vendég Félegyháza főleg az első félidőben lendületes, koncentrált játékkal lepte meg ellenfelét és kihasználta gólhelyzeteit.
A második játékrész kiegyenlítettebb lett, a vendégek célratörőbb játékkal megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
Értékelések:
Kis Péter, Faddikorr Kiskunhalas: Nem így terveztük a mérkőzést. Az elején volt ziccerünk, de nem tudtunk betalálni, majd tíz perc alatt kikaptunk. A második félidőben rendezettebb volt játékunk, jobban játszottunk, ami az első félidőben hiányzott. Az első félidőben jobban játszott a Félegyháza, megtalálták az üres területeket, gyorsabbak, lendületesebbek voltak, jobb csapat. A következő mérkőzésen, Kalocsán úgy kell futballoznunk, mint ma a Félegyháza ellenünk tette, akkor lehetünk eredményesek.
Szabó István, KHTK: Az egész mérkőzésen koncentráltan játszottunk, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, gratulálok csapatomnak. Nagyon szervezett és jó csapat a Kiskunhalas, ma egy kicsit kinyíltak, amit kihasználtunk, és föléjük tudtunk nőni.
U-19-s mérkőzésen:
Faddikorr Kiskunhalasi FC – Kiskunfélegyházi HTK-FTSI 0 – 1 (0-0)
Gólszerző: Patyi Roland (73.)
V.F.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 21:48, vasárnap | Helyi sport
A kiskunfélegyházi birkózó, aki 25 év után is példát mutat a fiataloknak
Ezen a héten zajlott Tatabányán a Veterán Világbajnokság, ahol kiskunfélegyházi birkózó – Fekete László - is szőnyegre léphetett.
2025. Október 06. 12:59, hétfő | Helyi sport
Dobos Eszter és Harriet taroltak a Berente Kupa Döntőjén
Balástyán, a Leon-Cavallo Lovardában rendezték meg 2025. október 4-én a CSMLSZ Berente Kupa Döntőjét, ahol Dobos Eszter és lova, Harriet kimagasló teljesítményt nyújtottak.
2025. Szeptember 29. 15:21, hétfő | Helyi sport
Éremesővel Köszöntött az Ősz a Koppányoknál
2025. szeptember 14-én rendezte meg a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sport Egyesület az 54. Tűzmadár Íjászversenyét, megy egyben a 2025-ös Tűzmadár Versenysorozat döntő fordulója is volt.
2025. Szeptember 29. 10:27, hétfő | Helyi sport
Bianka újabb aranya, félegyházi fiatalok a dobogón Miskolcon
Kettő országos bajnokságon mérettették meg magukat a birkózók az elmúlt hét végén.