Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2020. Január 06. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Négyszáznál is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén

Négyszáznál is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén

Péntektől vasárnapig 403 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 103, szombaton 186, vasárnap 59 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román és horvát határszakaszon 55 migránst fogtak el, embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult eljárás.

Az elmúlt héten az ország területén összesen 757 migránst tartóztattak föl, és kísértek vissza az egyenruhások. A megelőző héten - december 23-tól 30-ig - ez a szám 884 volt. A román és horvát határszakaszon 75 migránst fogtak el az elmúlt héten - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok