Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2012. Március 22. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Negyvenöt milliárdos osztalékot fizethet a MOL

Negyvenöt milliárdos osztalékot fizethet a MOL

Negyvenötmilliárd forintos osztalékjavaslatot terjeszt a Mol igazgatósága a részvényesek elé a társaság április 26-ra összehívott közgyűlésén.

Az igazgatóság a tavalyi IFRS szerinti egyszeri tételektől és a nettó befektetés fedezeti ügylet hatásától megtisztított nettó eredmény 40 százalékának kifizetését javasolja, ami a társaság közleménye szerint 2 százalékos osztalékhozamnak felel meg.

A Napi Gazdaság számításai szerint ez 456 forint lehet részvényenként, ami kevesebb az elemzők által előzetesen várt 643 forintnál, vagy az utoljára 2008-ban kifizetett 883 forintnál. Ha a közgyűlés elfogadja, az állam várhatóan valamivel több mint 11 milliárd forint osztalékbevételhez juthat a Mol-tól a jelenlegi közel 24,6 százalékos részvénymennyisége után. Az igazgatóság saját részvények vásárlására is kér felhatalmazást a tulajdonosoktól, mivel a korábban már megadott és jelenleg is érvényben lévő felhatalmazás októberben lejár.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.