Hírek
2020. Január 16. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőttek a PC-eladások a világon tavaly

Hét év után tavaly először nőttek a PC-eladások globálisan - derül ki két vezető ágazati cég adataiból.
Az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat azt közölte, hogy a hagyományos kivitelű személyi számítógépek értékesítése világszerte 2,7 százalékkal, 266,69 millióra nőtt. Az ugyancsak amerikai Gartner informatikai piackutató szerint a bővülés szerényebb, 0,6 százalék volt 261,2 millióra.
A tavaly eladott készülékek alapján a rangsor élén a Lenovo áll 24,3 százalékos piaci részesedéssel, majd a HP (23,6 százalék), a Dell (17,5 százalék), az Apple (6,6 százalék) és az ACER (6,4 százalék) következett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.
2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.