Hírek
2015. Április 19. 09:00, vasárnap |
Bulvár
Forrás: hazipatika.com
Növelje szürkeállományát!

Senki nem szeretne találkozni azzal a tünettel, ami az agyi kapacitás csökkenésével jár, és az elbutulás kezdetét jelenti. Érdemes tehát tornáztatni az agyat!
A testmozgás, a helyes étrend és a mentális kihívások jót tesznek az agynak. A legtöbb kísérlet bizony erre az eredményre jutott. A prevention.com azokat az eredményeket gyűjtötte össze, amit a legtöbbször állapítottak meg a kutatások alkalmával.
3 óra mozgás hetente. Ha megmozgatja a testét, az nagyon jót tesz az agyának, nem csak most, de évekkel később is. Szakértők szerint legalább 20 percig magason kell tartani a pulzusszámot. Egy kutatás szerint azok, akik a heti három, 10-40 percet sétáltak, azoknak egy év után 2 százalékkal nőtt a nagyagyuk kapacitása.
Meditáljon napi 10 percet. A túl sok kortizol - stresszhelyzetek kezelésére szolgáló hormon - méreg az agynak. A meditáció egy hatékony fegyver lehet a túl sok kortizol termelődése ellen. Ezt az egyszerű gyakorlatot bármikor elvégezheti: üljön le, csukja be a szemét, lélegezzen be lassan és számoljon el 5-ig, majd tegye meg ugyan ezt kilégzéssel. Ismételje ezt a gyakorlatot 5 percig. Koncentráljon a számolásra, a légzésre és próbáljon meg nem elkalandozni. Ezt a gyakorlatot naponta kétszer érdemes csinálni, ha idegeskedik, akár 3-4 alkalommal.
Fogyasszon napi 1500 miligramm omega-3 zsírsavat. Azok, akiknek magasabb a DHA és EPA szintje - ami a zsíros halakban található - azoknak nagyobb a nagyagya.
Memorizáljon valamit minden nap. Az agyi kapacitás növelése nem is olyan egyszerű feladat. De a memorizálás ebben is segít. Kutatók megállapították, hogy az orvostanhallgatóknak nagyobb az agyi kapacitások miután tanultak. Azoknak, akik például zsonglőrködnek - hiszen folyamatosan memorizálják a gyakorlatokat - három hónap alatt is növekedést mutatott a szürkeállományuk. Az agy szereti a változatosságot: növelje a társas érintkezések számát, tanuljon nyelvet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el
Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben
Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség
2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár
Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben
Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.