Városlista
2025. július 15, kedd - Henrik

Hírek

2014. November 16. 12:30, vasárnap | Belföld
Forrás: Hírhatár

November 17-én TÜNTETÉS!

November 17-én TÜNTETÉS!

A Kossuth térre vonulnak ismét a tüntetők, akik 2014. november 17-én 18 órától hangot adnak a korrupt kormánnyal szembeni elégedetlenségüknek

A Kossuth térre vonulnak ismét a tüntetők, akik 2014. november 17-én 18 órától hangot adnak a korrupt kormánnyal szembeni elégedetlenségüknek.

Már eddig is hatalmas tömegeket mozdított meg az internet adó és a korrupciós botrány. Vida Ildikó és több más NAV-vezető lemondását követelik továbbra is a tüntetők, azt akarják elérni, hogy az Európai Bizottságot kérjék fel a NAV teljes átvilágítására, valamint Vida Ildikó és a többi érintett NAV-os vezető távozására.

November 17-én, a Kossuth téren és több vidéki városban is tüntetés lesz. Ugyanakkor, a korábban meghirdetett internetadó elleni demonstrációt sem törölték még a Facebookon, ahol azt írják, ha mégis bevezetnék azt, akkor „tüntessünk tömegesen”. Eddig 34 ezren jelezték a közösségi oldalon, hogy elmennek.

Van, aki 12 pontban fogalmazta meg, mit kíván a magyar nemzet:

Az interneten fellelhető, a változást előmozdítani kívánó weboldalak, blogok, Facebook bejegyzések, civil kezdeményezések alapján a következő, konszenzusos listát látom kikristályosodni és javaslom megvitatni:

Mit kíván a magyar nemzet

1. A Magyar Köztársaság visszaállítását
2 Demokratikus alkotmányt és választási rendszert
3. A közmédia függetlenségét
4. A leköszönő kormány elszámoltatását
5. Az állami pártfinanszírozás megszüntetését
6. Közös teherviselést, többkulcsos adórendszert
7. Felelős fejlesztési minisztériumot
8. Független bíróságot
9. Független adóhivatalt
10. A szociális biztonság megteremtését
11. Korszerű oktatási törvényt
12. Az Európai Unió irányelveinek betartását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.