Hírek
2018. Május 29. 08:47, kedd |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Nyakunkon a határidő: a téli rezsicsökkentés múlhat rajta
Három nap maradt arra, hogy a társasházak igényeljék a téli rezsicsökkentést.
A közös képviselőknek kell elküldenie a Nemzeti Közműveknek a lakók kérelmét. A kormány még márciusban döntött arról, hogy a tél végi rendkívüli hideg miatt minden család gáz- illetve távhőszámlájából átvállal 12 ezer forintot. Emellett plusz támogatásra számíthatnak azok is, akik szénnel vagy fával fűtenek – közölte az M1 Híradója.
Orbán Viktor még márciusban jelentette be, hogy a kormány a rendkívüli hideg időjárás miatt átvállalja a magyar háztartások fűtés számlájának egy részét. A kedvezményt megkapják azok a társasházban élő családok is, amelyeknél házközponti fűtés van. A Nemzeti Közművek tájékoztatása szerint a lakóközösségek többsége már igényelte a jóváírást. A lakóknak nincs dolguk, az ügyben ugyanis csak a közös képviselő járhat el.
A kérelem az állami szolgáltató honlapján is elérhető és postai vagy elektronikus úton kell visszaküldeni, de személyesen is be lehet vinni a Nemzeti Közművek ügyfélszolgálati irodájába. Akinek elmaradása van, annál a tartozás összegét csökkenti majd az egyszeri, 12 ezer forintos jóváírás. A Nemzeti Közművek azt ígéri, a kérelmeket soron kívül megvizsgálja és levélben tájékoztatja majd az érintetteket.
Azon a mintegy 280 településen, ahol nincs gázszolgáltató, a Belügyminisztérium már átutalta az összeget az önkormányzatoknak. Nekik szeptember végéig kell szétosztaniuk a támogatásokat. Plusz támogatásra számíthatnak azok is, akik szénnel vagy fával fűtenek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
