Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2018. Július 25. 19:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nyáron nehéz összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget

Nyáron nehéz összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget

Nyáron nehezebb összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget - mondta Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) szakmai főigazgató-helyettese a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Beszámolója szerint az elmúlt két hétben is tapasztalták, hogy kevesebben mentek el vért adni, mint korábban. Márpedig ilyenkor is naponta nagyjából 1600-1800 véradóra van szükség - tette hozzá.

A vérellátó szolgálat nyári véradókampányáról az M1 aktuális csatornán elmondták: a véradók között ajándékokat is kisorsolnak.

Nagy Sándor, az OVSZ főigazgató-helyettese elmondta: naponta hatvan-hetven helyen lehet vért adni. Szólt arról, hogy évente mintegy 50 ezer új véradójuk van. Nagyjából 200 ezren rendszeresen adnak vért. Mostani kampányuk célja elsősorban azokat megszólítani, akik még soha nem, illetve régen adtak vért - fűzte hozzá.

Címkék: nyár, vér, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.