Hírek
2013. Február 06. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Offshore-pénzek: több mint 90 milliárd került haza
Csak a múlt év utolsó heteiben több mint húszmilliárd forintot hívott haza az offshore-adóamnesztia. A külföldről visszacsábított összeg nagysága így meghaladja a kilencvenmilliárd forintot – írja a Magyar Nemzet. A NAV-nál ugyanakkor jelezték, ezek az értékek nem tekinthetők véglegesnek, ugyanis a vagyonokat hazahívó offshore-adóamnesztia december 31-ig élt, azonban elképzelhető, hogy offshore-adó címén január első napjaiban is érkeztek pénzek a költségvetéshez, melyek nagyságáról csak a következő hetekben nyerhető pontos adat.
Valósággal dőltek Magyarországra az addig külföldön fialó honi eredetű összegek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal arról számolt be, hogy – az eddigi adatok szerint – decemberben megközelítőleg 24 milliárd forint érkezett vissza Magyarországra. Az összeg önmagában sem csekély, a korábbi eredmények tükrében pedig egyenesen nagynak nevezhető. Az adóamnesztia 2011 elején kezdődött, s abban az esztendőben nagyjából 29 milliárd forintot irányítottak haza a vagyontulajdonosok. Az érintettek a múlt év januárja és novembere között további 38 milliárdot legalizáltak, majd ezt követte a decemberi tétel. Így összességében közel 91 milliárd forintot csábított vissza az amnesztialehetőség.
A szóban forgó paragrafusok egyébiránt úgy szóltak: ha valaki hazautalja a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott pénzét, és az összeg után itthon tíz százalék adót fizet, a summa eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. A visszahozott 91 milliárd forint után az állam több mint kilencmilliárdos adóbevételhez juthatott. A NAV-nál ugyanakkor jelezték, ezek az értékek sem tekinthetők véglegesnek. A külföldi vagyonukat a magánszemélyek december 31-ig utalhatták át, a pénzintézeteknek pedig nyolc napjuk volt rá, hogy az összegből a tízszázalékos adót levonják, és az államnak továbbítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
