Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2016. December 19. 11:39, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Ónos szitálás miatt is csúszóssá válhatnak az utak

Ónos szitálás miatt is csúszóssá válhatnak az utak

Az ónos szitálás is elég ahhoz, hogy veszélyesen csúszóssá váljon az útburkolat - hívta fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna hétfő délelőtti műsorában Tóth Tamás meteorológus.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétvégén több megyére, járásra is adott ki figyelmeztetéseket, riasztásokat az ónos eső veszélye miatt. A rendőrség is felhívta a figyelmet, hogy több útszakasz, köztük autópályák burkolata is csúszóssá vált. Az elmúlt hétvégén több mint 140 olyan baleset történt, amely sérüléssel, halálos áldozattal járt.

Tóth Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa elmondta: az ónos csapadék a meteorológus szakma számára is kihívást jelent, mert a kis területet érintő, nagyon kis mennyiségű - sokszor méréshatár alatti - csapadék szinte előrejelezhetetlen.

Közölte: jelentős csapadék a következő napokban nem várható, előfordulhat viszont hószállingózás, így lehetnek olyan helyek, ahol vékony hólepel kialakulhat karácsonyra is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát