Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2013. Október 15. 19:40, kedd | Belföld
Forrás: orientpress

Országos figyelmeztetést adtak ki szerdára

Országos figyelmeztetést adtak ki szerdára

Három északkeleti megyére másodfokú, további kilenc megyére és Budapestre pedig elsőfokú figyelmeztetést adott ki a szerdán várható jelentős mennyiségű csapadék miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Később az egész országra kiterjesztették a figyelmeztetést.

A veszélyjelzés szerint 24 óra alatt több mint 30 milliméternyi eső hullhat, emiatt narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területére. A többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Többfelé viharossá fokozódhat a szél. A legerősebb széllökések az óránkénti 70 kilométeres erősséget is meghaladhatják. Az Alföldön és az Északi-középhegységben előforduló zivatarok kelet-északkelet felé helyeződnek át. A késő délelőtti és a délutáni órákban elsősorban az Alföld délkeleti részén helyenként intenzívebb zivatar is előfordulhat, amelyet viharos szél és sok eső, jégeső kísérhet.

A szerda hajnali óráktól északnyugatira forduló szél fokozatosan erősödik, a Dunántúl nagy részén viharossá fokozódik, majd az esti óráktól az Alföldön is várhatók erős, időnként viharos széllökések. Szerdán országszerte lehet csapadékra számítani. A Nyugat-Dunántúlt leszámítva sokfelé lehet nagyobb mennyiségű eső – írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben