Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2014. Július 26. 12:00, szombat | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Pakolj okosan a hűtődbe

Pakolj okosan a hűtődbe

A kánikula nemcsak az embert teszi próbára, mert hűtőszekrény legyen a talpán, amelyik képes a forró konyhákban – legalább az élelmiszerek számára – kellemes és biztonságos hűvöset teremteni.

A kánikula nemcsak az embert teszi próbára, mert hűtőszekrény legyen a talpán, amelyik képes a forró konyhákban – legalább az élelmiszerek számára – kellemes és biztonságos hűvöset teremteni.
A hűtőszekrény belső terében uralkodó átlagos hőmérsékleteket a következőképpen alakulnak:
A legfelső polcon ca. 6 Celsius fok
Alatta ca. 4 Celsius fok
A következő alsó polcon ca. 2 Celsius fok.
Az alul található fiókokban ca. 8 Celsius fok.
Az ajtón található legfelső polcon ca. 5 Celsius fok
Az ajtón található legalsó polcon ca. 6 Celsius fok.

1. A felső részen célszerű tárolni a sajtokat, tortákat, süteményt.
2. A középső részen legyenek a tejtermékek.
3. Az alsó részen, a zöldségtárolók feletti, általában üvegpolcon van a leghidegebb, ezért itt kell tárolni a legromlandóbb, legkényesebb élelmiszereket: húsokat és hentesárut, kolbászokat, halat és halkészítményeket.
4. A legalsó zöldségfiókokban van a saláták, a főzéshez szükséges zöldségek és gyümölcsök helye.
5. Az alsó feletti részen nincs túlságosan hideg, ezért a hűtőnek ezen a részén tárolja a tojást, lekvárt, szószokat, vajat, margarint.
6. Az alsó részén a magas, a polcokon, polcok közt el nem férő élelmiszereket tárolhatja, dobozos-üveges tejet, üdítőitalokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi

Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában

A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.

2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi

Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán

A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál