Hírek
2021. Július 15. 16:27, csütörtök |
Helyi
Forrás: bacskiskun.hu
Pásztormúzeum Bugacon

A múzeum a kiskunsági pásztorok életét hivatott bemutatni.
A látogatók előtt felvonultatja az általuk használt hagyományos szerszámokat,
eszközöket, illetve a környék természeti értékeit.
Az autentikus élményhez hozzájárul a pusztán legelő szürke marhák, racka juhok és lovak látványa is.
A múzeum mellett található az Ősborókás, valamint néhány régi pásztorépítmény, a hűvösölő, isztrogona, konytos kunyhó is látható itt.
A Karikás Csárdánál váltott belépőjeggyel a Pásztormúzeum mellett egy hagyományos pusztai lovasbemutató is megtekinthető.
Karikás csárda:
6114 Bugac, Nagybugac 135.
+36 (76) 575-112, 575-113
Kiskunsági Nemzeti
Park Igazgatóság:
6000 Kecskemét, Liszt F. u. 19.
+36 (76) 482-611
www.knp.nemzetipark.gov.hu/
index.php?pg=menu_1466
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 07. 13:48, kedd | Helyi
Tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést
Október 18–19-én ismét megtelik élettel a Móra Ferenc Művelődési Központ Kiskunfélegyházán, ahol immár tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést.
2025. Október 07. 12:10, kedd | Helyi
Két hét, két roller, két tolvaj
Nem jutottak messzire azok a tolvajok, akik néhány nap különbséggel két rollert is eltulajdonítottak Kiskunfélegyházán.