Hírek
2018. Február 11. 14:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: BAON
Polgármesterek találkozóját tartották Félegyházán
Az elmúlt négy évet összegezték a 4-es számú választókerület polgármesterei csütörtöki tanácskozásukon.
A településvezetők negyedévente ülnek tárgyalóasztalhoz Lezsák Sándor országgyűlési képviselő invitálására.
Ezúttal a félegyházi városházán találkoztak a városatyák. Lezsák Sándor az elmúlt két évtizedben 73 alkalommal tartott polgármesteri értekezletet. A legutóbbit összegezve lapunknak elmondta, a választókerületbe 2014-2018 közötti időszakban 25 milliárd forint érkezett a már megvalósult, megvalósításra váró, elbírálás alatt lévő fejlesztésekre.
A beruházások közül kiemelte az Izsákon 4,6 milliárd forintból megépült új iskolát. Kiskunfélegyháza tekintetében a PPP konstrukció keretében épült városi sportcsarnok 2 milliárd forint értékben történt kiváltását hangsúlyozta. A kormányzati segítség révén naponta 1 millió forint marad a város kasszájában.
A honatya beszámolt arról is, hogy Bugacon valósul meg Bács-Kiskun megye kiemelt turisztikai fejlesztése. Az Aranymonostor projekt első ütemének megvalósítására 1 milliárd forintot nyert a település. Ugyanakkor a kormány döntése alapján megvalósulhat Kunszállás több évtizedes vágya, az M5-ös autópálya új lehajtója. Az országgyűlési képviselő azt is elmondta, hogy választókerületében két gazdaságfejlesztési beruházás valósul meg: Fülöpjakabon 450 millió forint értékben inkubátorház épül, míg Szankon 250 millió forintos beruházás keretében agrárlogisztikai központ.
Lezsák Sándor szólt Lakitelekről is, a kormány ugyanis 41 millió forint rendkívüli támogatást biztosított a helyi önkormányzat számára, ezzel megmentette a csődhelyzettől. Mindazonáltal 240 millió forint fejlesztési forrás is érkezett a településre, ahol kerékpárút épül Tiszakécske felé.
Forrás: BAON
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
