Hírek
2016. Január 31. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Pollenhelyzet – van, ami már most tüneteket okoz az allergiásoknak
Elérheti a tüneteket okozó szintet a levegőben a mogyoró pollenjének koncentrációja - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton az MTI-vel.
Az Országos Közegészségügyi Központ legfrissebb pollenjelentése szerint a hétvégén várhatóan fokozódik a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszórása - írták.
A mogyoró és az éger pollenkoncentrációja sokfelé elérheti a közepes, sőt a mogyoróé a déli országrészben a magas szintet is. Az arra érzékenyek allergiás tüneteik hirtelen megjelenésére és erősödésére számíthatnak - hívta fel a figyelmet az ÁNTSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
