Hírek
2015. Március 21. 11:32, szombat |
Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna
Rádi András festőművésznek nyílt kiállítása
A Holló László Képzőművész Kör egyik alapító tagjának, Rádi András festőművésznek nyílt kiállítása március 20-án a Szakmaközi Művelődési Házban.
A Holló László Képzőművész Kör egyik alapító tagjának, Rádi András festőművésznek nyílt kiállítása március 20-án a Szakmaközi Művelődési Házban. A tárlatot Rácz Lászlóné rajztanár ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Közreműködött Izsók Kata és Zsirmik István.

A kiállításra járók gyakran találkozhatnak Rádi András festményeivel, hiszen termékeny alkotó. Az emberek kíváncsian és szeretettel fordulnak újabb alkotásai felé, témái közel állnak az emberekhez és szeretik alkotásmódját. Március 20-án a Szakmaközi Művelődési Házban nyílt kiállítása is egy ilyen tárlat – fogalmazott Rácz Lászlóné rajztanárnő.

Ezt követően az alkotó életét és munkásságát ismerhették meg a résztvevők: Rádi András életpályája Kiskunfélegyházához kötődik. Itt született 1937-ben. Egészen korán papírra vetett megfigyeléseit, először csak ceruzával, majd festékkel.

Korán kibontakozott tehetsége, aktív évei alatt sikeres dekoratőr volt. Nyugdíjas éveiben még fontosabb lett számára a festészet. Nem iskolában tett szert képzőművészeti ismeretekre, hanem önképzéssel.

Tehetséges és kitartó művész. A támogató környezet hatására és belső késztetésre alkotott és alkot ma is. Nagy lelkesedéssel tanulmányozza a festészet történetét, nagy festők munkásságát. Kedvencei az impresszionisták. Gyermekéveinek miliője, a tanyasi környezet nagymértékben hozzájárult szemléletének alakulásához és festői látásmódjának sokszínűségéhez.

Nem szakad el ettől a világtól, ez határozza meg témaválasztását. Változatos színakkordokból felépített képeit a természet ihlette, a tanyavilág, az alföld erdőségei, árterületek, a Holt-Tisza part. Vérbeli tájképfestő egyéniség. Városunkról, Kiskunfélegyházáról is több képet festett. Pihenésképpen ragyogó színvilágú csendéleteket fest.

Rádi András a mai napig rendszeresen vesz részt alkotótáborokon, hogy élményekkel gazdagodva színesítse saját palettáját.

A kiállítás április 20-ig látogatható.






Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
