Hírek
2020. Július 07. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Régióközpontot épített Tatán a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Eredményesebben végezheti karitatív munkáját a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében, miután Tatán elkészült a szervezet régióközpontja - tájékoztatta a régióvezető az MTI-t.
Bondor Lajos elmondta, az új központot a jelenlegi telephelyük melletti telken hozták létre egy családi ház felújításával és átalakításával. A 30 millió forintos beruházással a könyvelés, a logisztika, valamint az általános irányítás a szociális ellátástól elkülönült térben kapott helyett. Javult a humanitárius tevékenység ellátásának hatékonysága, és rendezettebbé vált a kapcsolattartás az önkéntes csoportokkal - mondta a régióvezető.
A további tervekben szerepel az udvar hasznosítása játszótérként, mivel az ingatlan közösségi helyiségei lehetőséget adnak családos programok szervezésére kisgyermekeseknek.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület közép-dunántúli szervezete Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében teljesít szolgálatot hajléktalan emberek komplex ellátásától kezdve a gyermek- és családvédelmi alternatív ellátásokig, a kisgyermekek gondozásától az idősellátásig.
Szolgáltatásaikkal intézményi keretek között 2019-ben összesen csaknem négyezer embert látott el a szervezet 190 dolgozója. A régióban a szeretetszolgálatnak 19 önkéntes csoportja van; 26 ezernél több rászorulót segítettek, túlnyomó többségben élelmiszerrel és ruházattal, mintegy 43 ezer önkéntes munkaórát teljesítve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.