Hírek
2016. Szeptember 16. 21:12, péntek | Helyi
Regisztráció szeptember 30-ig

Az a civil szervezet, amely korábban még nem regisztrált a NAV-nál és 2017-ben részesülni szeretne az 1 százalékos felajánlásokból, a 16EGYREG adatlapon regisztrálhat 2016. szeptember 30-ig.
A határidő után pótlásra nincs lehetőség.
Idén szeptember 30-ig kell benyújtani elektronikusan a NAV-hoz a 16EGYREG adatlapot annak a civil szervezetnek, amely a korábbi években még nem regisztrált és 2017-től szeretne az 1 százalékos felajánlásokból részesülni, mivel a regisztrációs kérelem benyújtásának határideje a rendelkező évet megelőző év szeptember 30-a. A határidő jogvesztő, tehát az az új kedvezményezett, amely idén nem regisztrál, az jövőre nem részesülhet a felajánlásokból. A regisztráció visszavonásig érvényes.
2016-ban azok a civil kedvezményezettek is részesülhetnek a felajánlásokból, amelyek tavaly szeptember 30-ig regisztráltak a NAV-nál. Ezen szervezetek listája a NAV honlapján a http://www.nav.gov.hu/nav/szja1_1 link alatt megtalálható, az abban szereplő szervezeteknek tehát nem kell újabb regisztrációs kérelmet benyújtaniuk.
A felajánlott összeg nagyságáról a NAV 2016 szeptemberében elektronikusan tájékoztatta az érintett kedvezményezetteket, valamint a honlapjára is kihelyezi a felajánlással érintettek listáját és a felajánlott összeg nagyságát. Felhívjuk ugyanakkor a figyelmet, hogy köztartozás esetén a NAV a felajánlott összegből a tartozást rendezi és csak a fennmaradó összeget utalja ki.
Bővebb információ a NAV honlapján (www.nav.gov.hu) a 26-os számú információs füzetben található.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:51, kedd | Helyi
Fontos határidőre figyelmeztetett a NAV, egy hete maradt az autósoknak
Már csak egy hét van a gépjárműadó befizetésére, az adót április 15-éig kell rendezni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi közleményében.
2025. Április 08. 13:22, kedd | Helyi
Az élet szép, de mi tesszük azzá
Ezt vallja Felber Mihály Imre, aki ma (április 8-án) ünnepli 90. születésnapját.
2025. Április 08. 11:13, kedd | Helyi
Ülésezett a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány
A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány április 7-én hétfőn tartotta meg értékelő ülését. Idén 29 pályázó 80 alkotása került elbírálásra
2025. Április 08. 09:01, kedd | Helyi
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.