2024. szeptember 14, szombat - Szeréna

2024. Július 30. 14:08, kedd | Helyi sport

Rekkenő hőség, óriási távok, kihívások a Koppányoknál

2024. július 13-án a távcéllövő Koppányok versenyeztek Kecskeméten, a Szarkás tanyán.

A MISZ által meghirdetett „Íjászat Napja” programsorozathoz csatlakozott a szervező Kecskeméti Íjász Egyesület. A rekkenő hőség miatt a versenyt a szervezők reggel 8 órakor indították, a korábban meghirdetett 13 órai kezdettel szemben. A Kecskeméti Íjászoktól megszokott, gördülékeny, kellemes versenyen vettek részt a Koppányok. A verseny 2 körben zajlott, 35-145 méter között kihelyezett célokra.

Fekete Boglárka modern pusztai íjjal 1. helyezést ért el,
Balanyi Sándor vadászreflex íjjal szintén első helyen zárta a megmérettetést.

Szintén ezen a napon, július 13-án rendezte meg a DAR 4. fordulóját, a Hódmezei Őrzők Íjász Egyesület. A fordulót a motocross pályán rendezte a szervező egyesület, ami minimális árnyékos helyet biztosított a 40 fokos melegben. A fárasztó, embertpróbáló napon a következő eredmények születtek:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Dongó-Gárgyán Imola 2. helyezést ért el.

Vadászreflex íjjal: Zoboki Csenge 2., Tóth Milán a 3. helyen végzett.

2024. július 14-én Budapestre, Turulmezőre utazott a Koppányok 4 fős csapata. A verseny 2 körben zajlott, barátságos közeli célokra.

Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Füleki Bianka 2., Nagy Zoltán a középmezőnyben végzett.
Vadászreflex íjjal: Füleki Imre 1., Füleki Nikolett 2. helyen zárta a próbát.

2024. július 20-án folytatódott a Turulmezei csapat versengése, ezen a napon Újszászon mérkőztek meg az íjásztársakkal. A különös rendezésű versenynek az Újszászi Parkerdő adott otthont.

Eredmények:
Vadászreflex íjjal: Füleki Imre 5., Füleki Nikolett 1. helyen zárta a próbát.
Modern pusztai íjjal: Füleki Bianka 6., Nagy Zoltán a középmezőnyben végzett.
2024. július 28-án ismét a távcéllövők álltak lőállásba, Kerekegyházán, a Hadak Útja versenysorozat soron következő állomásán. A célok 30-150 méter távokon voltak elhelyezve, amiket 2 körben, 9-9 vesszővel kellett meglőni. Kemény kihívás volt a versenyzőknek.

Eredmények:
Fekete Boglárka modern pusztai íjjal, a felnőtt nők között, 3. helyezést ért el,
Balanyi Sándor vadászreflex íjjal szintén első helyen zárta a megmérettetést.

Kis Mónika, Koppány íjász