Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2020. Január 26. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Rendőrök, polgárőrök és tűzoltók teljesítették egy kislány kívánságát

Rendőrök, polgárőrök és tűzoltók teljesítették egy kislány kívánságát

A bátonyterenyei rendőrök, valamint a tűzoltók és polgárőrök is összefogtak, hogy teljesüljön egy hat éves kislány álma.

Egy hat éves kislány kívánsága az volt, hogy rendőrautóba ülhessen. Az édesanya a gyermek kérését az önkormányzat munkatársának, Nagyné Baráth Mónikának mesélte el, aki a Bátonyterenyei Rendőrkapitányság és a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság beosztottaival összefogva, együtt teljesítették 2020. január 25-én Amira kívánságát. Otthonában látogatták meg az egyenruhások a kislányt, akinek nagy öröm volt, hogy Knapcsek Károly rendőr törzszászlóssal együtt utazhatott a szolgálati gépkocsiban. Tamás-Kovács Andrea rendőr őrnagy, valamint Gergely Annamária rendőr százados a megyei és városi baleset-megelőzési bizottságnak köszönhetően játékokkal kedveskedtek a gyermeknek. A kezdeményezéshez csatlakozott továbbá a Bátonyterenyei Katasztrófavédelmi Őrs hivatásos állománya, valamint a Rákóczibányai Polgárőr Egyesület is. A gyermek a tűzoltók felszereléseit, szolgálati gépkocsiját is megtekinthette, majd a polgárőrök és a tűzoltók is ajándékokat adtak át részére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.