Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2013. Október 30. 18:01, szerda | Helyi
Forrás: BMRFK

Rendőrségi hírek Bács-Kiskun megyéből

Rendőrségi hírek Bács-Kiskun megyéből

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást rendelt el rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt J. Gusztáv 28 éves és A. Richárd 20 éves kiskunfélegyházi lakosok ellen.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást rendelt el rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt J. Gusztáv 28 éves és A. Richárd 20 éves kiskunfélegyházi lakosok ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint a két férfi 2013. október 28-án 21 óra 30 perc körüli időben az egyik helyi vendéglátóhely közelében megtámadott és bántalmazott egy férfit, elvették tőle a pénztárcáját és - a benne lévő pénzzel együtt - távoztak a helyszínről. A sértett a bántalmazás következtében megsérült. A férfiakat elfogásuk után gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók, majd őrizetbe vették őket és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást rendelt el súlyos testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt P. István 46 éves kecskeméti lakos ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi 2013. október 29-én 22 óra 30 perckor egy helyi szállón bántalmazott egy nőt, aki az elsődleges orvosi vizsgálat alapján súlyosan megsérült. A helyszínre kiérkező járőrök elfogták, majd előállították P. Istvánt. A férfit gyanúsítotti kihallgatását követően őrizetbe vették a nyomozók.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt 2013. október 29-én 19 órakor őrizetbe vette Sz. Péter 19 éves kecskeméti lakost. A férfi a rendelkezésre álló adatok alapján társával - akit már korábban elfogtak a rendőrök - 2013. október 13-ra virradóra egy kecskeméti társasházhoz tartozó nyitott garázsból eltulajdonított egy katonai kabátot és egy nadrágot. Kiderült, hogy a két férfi több vagyon elleni bűncselekmény elkövetésével is megalapozottan gyanúsítható.

Megyénk közútjain az elmúlt 24 órában kettő közúti közlekedési baleset személyi sérüléssel, öt anyagi kárral végződött.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 11:20, szerda | Helyi

Mi a helyzet a madarakkal Félegyházán?

Számos panasz érkezett már városvezetésünkhöz a városi madarak által okozott szennyezésekkel és hanghatásokkal kapcsolatban.

2025. Április 08. 13:51, kedd | Helyi

Fontos határidőre figyelmeztetett a NAV, egy hete maradt az autósoknak

Már csak egy hét van a gépjárműadó befizetésére, az adót április 15-éig kell rendezni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi közleményében.

2025. Április 08. 13:22, kedd | Helyi

Az élet szép, de mi tesszük azzá

Ezt vallja Felber Mihály Imre, aki ma (április 8-án) ünnepli 90. születésnapját.

2025. Április 08. 11:13, kedd | Helyi

Ülésezett a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány

A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány április 7-én hétfőn tartotta meg értékelő ülését. Idén 29 pályázó 80 alkotása került elbírálásra