Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2013. Március 22. 11:04, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Rezsicsökkentés - Fidesz: Gyurcsány és Bajnai közölje, miért támadja a rezsicsökkentést!

Rezsicsökkentés - Fidesz: Gyurcsány és Bajnai közölje, miért támadja a rezsicsökkentést!

Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője arra szólítja fel Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont, hogy tegyék egyértelművé, milyen okok alapján támadják a rezsicsökkentést, van-e közük a külföldi tulajdonú szolgáltatókhoz, illetve milyen érdekeltségeik vannak a magyar energiaszektorban.

A kormánypárt rezsicsökkentési ügyekért felelős politikusa pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta: világos, hogy Gyurcsány Ferenchez és a Demokratikus Koalícióhoz, valamint Bajnai Gordonhoz és az Együtt 2014-hez, illetve a "renegát LMP-sekhez" köthető a rezsicsökkentés "fúrása-faragása", lekicsinylése és Magyarország külföldi bepanaszolása. Emlékeztetett arra, hogy a DK-s és LMP-s független képviselők szavaztak nemmel a parlamentben a rezsicsökkentéssel kapcsolatos jogszabályokra.
Ezért arra szólította fel a két volt kormányfőt, tegyék nyilvánvalóvá mindenki számára, milyen okok alapján támadják a rezsicsökkentést, van-e közük személyesen, vagy cégeiknek, üzleti érdekeltségeiknek, szövetségeseinek, pártjaiknak, támogatóiknak a külföldi tulajdonú szolgáltatókhoz, illetve milyen érdekeltségeik vannak a magyar energiaszektorban. "Számoljanak be arról, hogy mi köti őket ahhoz, hogy továbbra is a szolgáltatók extraprofitját támogassák!" - szorgalmazta Németh Szilárd.
Úgy fogalmazott: "ez a két ember nem áll messze egymástól", érdekeik, hogy meggátolják a rezsicsökkentést, nagyon közösek lehetnek, és ezek egybeesnek a külföldi tulajdonú szolgáltatók érdekeivel és nyilatkozataival.
Emlékeztetett arra, hogy a "Gyurcsány-Bajnai korszakban" a villamos energia ára kétszeresére, a gáz ára a háromszorosára emelkedett, ugyanakkor a Gyurcsány Ferenchez köthető MOTIM a piaci árnál jóval olcsóbban kaphatta az áramot.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága