Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2021. Október 28. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál, egy ember meghalt

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál, egy ember meghalt

Robbanás történt egy nagykátai családi háznál szerda délután, a helyszínen egy embert holtan találtak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.

Mukics Dániel azt írta: a Pest megyei Nagykátán, a Kis közben egy családi házzal és garázzsal egybeépített, tizenkét négyzetméteres melléképületben robbant fel egy pb-gázpalack. A robbanás hatására tűz keletkezett a melléképületben, egy másik gázpalack is felhasadt, a tűz pedig átterjedt a garázs és a százhúsz négyzetméteres családi ház tetőszerkezetére is.

A teljes terjedelmében égő melléképület oltása közben egy holttestet találtak.

Az egybeépített épületek tüzét megfékezték. A robbanás okát a katasztrófavédelem vizsgálja.

Az OKF szóvivője felhívta a figyelmet arra, hogy a tűzoltókat évente átlagosan hétszáz olyan helyre riasztják, ahol gázpalack nehezíti a beavatkozást. A leggyakrabban a főzésre és fűtésre használt pb-gázpalackok adnak munkát a tűzoltóknak. A gázkészülék és a palack között egy nyomáscsökkentőnek, reduktornak kell lennie, ezt tilos kiiktatni - hangsúlyozta.

A balesetek megelőzése érdekében a gázkészüléken szükséges minden javítást szakemberre kell bízni. Palackcsere után pedig mindig ellenőrizni kell a csatlakozási pontoknál, hogy nem szivárog-e a gáz. Ha valaki ezt tapasztalja, akkor ne használja a gázkészüléket, a nyílt lángot és szellőztessen - emelte ki közleményében Mukics Dániel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt