Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2018. Június 24. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

Sajnáljuk? Hamarosan vége a tévé korszakának

Sajnáljuk? Hamarosan vége a tévé korszakának

Rémesen sok időt töltenek az emberek valamilyen képernyő előtt. És odamegy a pénz, amit néznek.

A Zenith közelmúltban publikált adatai szerint érdekes tendenciát mutat a médiafogyasztás. Évtizedek óta a televízió az első napi médiahasználat szempontjából, és ez – ma – még így van.

Mivel azonban az internethasználat (a mobil és az asztali) élesen emelkedik az elmúlt évtizedben, úgy tűnik, hogy a TV uralkodása hamarosan véget ér.

Mint a Statista percekben kimutatva ábrázolja, a tévé tavalyi 27 perces előnye a napi fogyasztásban idén 13 perces különbségre zsugorodhat.

A Zenith médiafogyasztási előrejelzése szerint a tévé jövőre az internettel azonos időt rabol el az életünkből, s a net 2020-ra alaposan lehagyja.

A hirdetők pedig mennek a megváltozott szokások után: “money follows eyeballs”, azaz “a pénz követi a szemgolyókat”. A Zenith szerint 2017-ben már többet költöttek online hirdetésre, mint tévésre.

Címkék: internet, tévézés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 12:57, kedd | Helyi

Ízekkel és zenével búcsúzik az ősz Bugacon

Bugacon idén is megrendezik az Őszi búcsúztatót, ahol a falu apraja-nagyja együtt köszönhet el az évszaktól igazi közösségi hangulatban.

2025. Október 14. 11:53, kedd | Helyi

Őzzel ütközött egy rolleres – a férfi életét vesztette

Nemrég súlyos közlekedési baleset történt Nagykőrös külterületén, ahol egy védőfelszerelés nélkül közlekedő elektromos rolleres ütközött össze egy őzzel.

2025. Október 14. 10:55, kedd | Helyi

Színezd ki az év utolsó napját! – rajzverseny a jótékonysági futás jegyében

A Jogging Plus Sportegyesület idén immár harmincnegyedik alkalommal rendezi meg hagyományos Szilveszteri Futását Kiskunfélegyházán, 2025. december 31-én.