Hírek
2019. Március 02. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Súlyos következményekkel jár a szelektív evés

A gyerekkori étkezési zavarok, illetve a szelektív evés súlyos következményekkel, betegségekkel járhat - hívta fel a figyelmet Forgács Attila gasztropszichológus az M1 aktuális csatornán pénteken.
A szelektív evésnek - amikor valaki csak bizonyos ételeket fogyaszt - rengeteg oka lehet, többek között az evolúciós hagyományozódás, illetve a média befolyásoló hatása, a társadalmi változások. Szaporodnak a különféle evési hóbortok, amelyek általában kizárják bizonyos élelmiszerek fogyasztását. A szelektív evésnél súlyosabb az úgynevezett monofág evés, amikor csak egyfajta élelmiszert hajlandó enni valaki - tette hozzá Forgács Attila.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:52, hétfő | Életmód
Nobel-díj - Donald Trumpnak ajánlja kitüntetését a békedíj idei nyertese, María Corina Machado
Donald Trump amerikai elnöknek ajánlja kitüntetését a Nobel-békedíj idei nyertese, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető - erről a díjazott szombaton egy amerikai televíziónak adott interjúban beszélt.
2025. Október 12. 08:22, vasárnap | Életmód
Újabb hibrid okosboltok kialakítását tervezi a Coop
Az első magyarországi hibrid okosbolt tavaszi megnyitásának kedvező tapasztalatai alapján már újabb egységek automatizálását is tervezi a Laurel Kft. technológiájával a Coop Szeged Zrt. - közölték a cégek az MTI-vel.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód
Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés
Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.