Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2019. Március 07. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Súlyosították a hajléktalanokat halálra verő tatabányai fiú büntetését

Súlyosították a hajléktalanokat halálra verő tatabányai fiú büntetését

Súlyosította a hajléktalanokat halálra verő fiú büntetését a Győri Ítélőtábla, amely szerint a fiú által elkövetett mindkét bűncselekmény \"példátlanul brutális\" volt

- tájékoztatta a táblabíróság szóvivője szerdán az MTI-t. Ferenczy Tamás közleménye szerint a fiatalkorú vádlott 2017. április 29-én délután vonattal utazott Tatabányára. A vasútállomás mellett lévő szórakozóhely parkolójában találkozott három barátjával, néhány órát együtt töltöttek, vörösboros kólát ittak. A vádlott elkísérte barátait, majd ő is hazaindult. Egy buszmegállóban észrevette azt a hajléktalant, akivel húsvétkor egy alkalmi munkával kapcsolatban konfliktusba keveredett. A fiú ököllel, nagy erővel ütni kezdte a fejét, majd a földre került férfit tovább ütötte, perceken keresztül rugdosta a fején, a nyakán, a mellkasán, a hasán, és a nyaki, hasi részen meg is taposta.

A férfi a helyszínen meghalt.

A fiú elvette a táskáját és a mobiltelefonját, majd magára hagyta áldozatát. Ezután egy presszó kerthelyiségében lévő padon felkeltett egy másik hajléktalant, közölte vele, hogy magánterületen tartózkodik, menjen el. Dulakodni kezdtek, és amikor a hajléktalan már a földön feküdt, a fiú akkor is ököllel ütötte a fején, a testén, majd testszerte, nagy erővel megrugdosta. Ez a hajléktalan férfi is a helyszínen meghalt.

A fiú ezután hazament, evett, tévét nézett, majd lefeküdt aludni.

Az elsőfokú bíróság a vádlottat különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette, valamint kétrendbeli kifosztás bűntette miatt 13 és fél év fiatalkorúak börtönére ítélte. Az ügyész a vádlott terhére súlyosítás, hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása érdekében, a vádlott enyhítés, a védője és eseti gyámja elsődlegesen hatályon kívül helyezés, másodlagosan enyhítés érdekében fellebbezett.

A Győri Ítélőtábla szerdán a vádlott szabadságvesztését 15 évre súlyosította.

Megállapították, hogy a vádlott által elkövetett többszörösen minősülő élet elleni bűntett kiemelkedő tárgyi súlyú, mindkét cselekmény "példátlanul brutális" volt. A vádlott a cselekmények elkövetése után "mérhetetlen közönyt tanúsított áldozataival szemben". Mindezek nyomán úgy értékeltek a vádlott személye olyan nagyfokú veszélyt jelent a társadalomra, ami a legszigorúbb büntetés kiszabását indokolja - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.