Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2015. Március 03. 14:00, kedd | Életmód
Forrás: webbeteg.hu

Szégyelli a betegséget a magyar

Szégyelli a betegséget a magyar

A betegség tünetek megjelenésekor a legtöbben zavarba jövünk, és ezt nonverbális jelekkel is kifejezzük: elfordulunk, lehajtjuk a fejünket és igyekszünk lehetőségeinkhez mérten kikerülni a többiek látóteréből.

Lassan itt a tavasz, a legtöbben azonban még mindig nem tudunk a jó időre koncentrálni, hiszen a nátha- és influenzaszezon még nem ért véget. A betegség kellemetlen tüneteivel lépten-nyomon találkozunk, egy nemrégiben készült globális kutatásból pedig kiderült, nemcsak zavarónak találjuk, de egyenesen szégyelljük azokat.

Sőt, ha megfázunk, más nemzetekkel ellentétben, mi igazán szenvedünk. Kevés bosszantóbb dolog van annál, mint amikor az első találkozón folyton tüsszentéssel szakítjuk félbe partnerünket, vagy egy prezentációt a mi köhögésünk miatt kénytelenek szüneteltetni. A tünetek megjelenésekor a legtöbben kifejezetten zavarba jövünk, és ezt nonverbális jelekkel is kifejezzük: elfordulunk, lehajtjuk a fejünket és igyekszünk lehetőségeinkhez mérten kikerülni a többiek látóteréből.

A Wick Pharma GmbH 12 ország közreműködésével készített kutatásból jól látszik, hogy a magyar megkérdezettek 80 százaléka nyilatkozta, hogy szégyelli megfázással járó tüneteit. Ez az adat a többi országgal összehasonlítva esetünkben a legmagasabb, minket követnek a franciák 42,3 százalékkal, a németeknél pedig csupán 2,9 százalék ez a szám.

Egy ilyen megbetegedés esetén mi magyarok hajlamosak vagyunk teljesen elhagyni magunkat, sőt sokszor úgy érezzük, ez nem csak egy egyszerű megfázás, sokkal rosszabb annál. Erre a tényre a felmérés is rávilágít: európai viszonylatban mi érezzük magunkat a legmagányosabbnak, sőt a hazai válaszadók 69,3 százaléka levertnek, boldogtalannak és fáradtnak látja magát, amikor náthával vagy influenzával küzd. Velünk ellentétben a többi ország megkérdezettjei jellemzően könnyedebben élik meg az ilyen megbetegedéseket, és azt vallják, ilyenkor sincs nagy baj, maximum néhány napot otthon kell tölteniük.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód

Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár

Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Életmód

Megkezdődik a gondosórák kiküldése a 80 éven felülieknek

A 80 év felettiek hamarosan külön igénylés nélkül megkapják a \"gondosórát\" minden vármegyében - jelentették be csütörtökön sajtótájékoztatón Szentendrén.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Életmód

A mesterséges intelligencia alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig

A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig, évente 1 százalékpontot adhat hozzá a növekedéshez, ami a világ 19. századi iparosítását jellemző fejlődéséhez mérhető

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Életmód

Indul a Hobo 80 turné

A telt házas februári budapesti koncert után turnéra indul Hobo (Földes László) és zenekara. A május 23-án Szentesen kezdődő Hobo 80 koncertsorozat december végéig több mint harminc állomást érint országszerte.