Hírek
2019. Február 23. 11:34, szombat |
Külföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay
Szíria újjáépítésében az uniónak is szerepe lesz

Amint elkezdődök a 2011-ben polgárháborúba süllyedt Szíria újjáépítése, abban az Európai Uniónak is szerepe lesz - mondta Kis-Benedek József Közel-Kelet szakértő szombat reggel az M1-en.
A műsorban arról beszéltek, hogy vasárnap kezdődik az Európai Unió és az Arab Liga első csúcstalálkozója.
A kétnapos egyiptomi tanácskozáson várhatóan huszonnégy uniós állam-, illetve kormányfő vesz részt, továbbá Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság és Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke.
A szakértő kérdésre elmondta, ilyen magas szintű találkozó még nem volt az említettek között, s a hivatalos közlések szerint a téma a biztonság, a migráció és a gazdasági fejlődés lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:43, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok és Ukrajna a jövő héten megkötheti az ásványkincsek kitermeléséről szóló megállapodást
Az Egyesült Államok és Ukrajna a jövő héten megkötheti az ásványkincsek kitermeléséről szóló megállapodást – közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.