Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. December 02. 09:53, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Szívet melengető előadással készültek a nyugdíjas klubok

Szívet melengető előadással készültek a nyugdíjas klubok

Mint minden évben, idén is ünnepi műsorral készültek a nyugdíjas klubok a karácsonyi ünnepekhez közeledve. December 1-jén tartották adventi összejövetelüket a Szakmaközi Művelődési Házban.

A hagyományokat és szokásokat felidéző műsorban az egyes nyugdíjas klubok verses-prózai előadásait, citera-harmonika zenére előadott karácsonyi dalok, valamint betlehemes játékok színesítették.

A népes számban megjelenő vendégeket Mátyus Imréné köszöntötte elsőként, majd Csányi József polgármester mondta el gondolatait.

- Közeleg a karácsony, és ennek hangulata már érződik a teremben. A mostani összejövetel jelzi azt, hogy a nyugdíjasok örömmel készülődnek a karácsonyra. Nagyon sokan eljöttek, és látható, hogy ez a helyszín már szűkössé kezd válni a Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesületének advent előtti összejövetelére. Éppen ezért Juhász István elnök úrral egyeztettünk arról, hogy jövőre a klub „Karácsony felé” címmel már a művelődési központban tarthassa meg ünnepváró rendezvényét, hogy mindenki kényelmesen élvezhesse a produkciókat - mondta a polgármester, akinek köszöntő szavait követően sorra léptek fel az egyes nyugdíjas klubok képviselői, de a félegyházi citerazenekar és énekkar muzsikáiból és dalaiból hallhattak ízelítőt a megjelentek. A Constantinum Intézmény diákjai Kátai Tibor felkészítésével betlehemes játékukkal bűvölték el közönségüket, de Horváth Richard a Kossuth Lajos Szakmunkásképző Iskola növendéke is tartalmas műsort adott csodálatos dalaival. A szívet melengető előadások után pedig ünnepi ebéd várta a megjelenteket.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi

Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját

Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.

2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi

XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron

2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.

2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi

A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat

A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.