Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2011. December 29. 14:39, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Szócska: 27 milliárd forintos támogatást kap az egészségügy

Szócska: 27 milliárd forintos támogatást kap az egészségügy

Az év végéig összesen 27 milliárd forintos konszolidációs támogatásban részesülnek az állami egészségügyi intézmények, hogy csökkenthessék lejárt szállítói tartozásaikat.

Jelentette be Szócska Miklós egészségügyi államtitkár. Hozzátette: az intézkedés hozzájárul a munkahelyek megtartásához, a bérek rendezéséhez.

Szócska Miklós kitért arra is: az egészségügyi ágazat és az intézmények bíznak abban, hogy a letétbe helyezett felmondóleveleket nem érvényesítik, de minden eshetőségre felkészülnek - tudatta az InfoRádió.

A sajtótájékoztatón megjelent a Magyar Rezidens Szövetség néhány vezetője, köztük Papp Magor, a szövetség elnöke. Szócska Miklós a tájékoztató után tanácskozásra behívta be őket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.