Hírek
2017. November 18. 13:00, szombat |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Szokások, amik tönkreteszik a hallást
Vannak bizonyos dolgok, amiket jobb, ha elkerülünk, ha szeretnénk megőrizni hallásunk épségét és fülünk egészségét.
Fültisztító pálcika: felejtsük el!
Az egyik ezek közül olyasmi, amit szinte mindenki csinál: a fültisztítás vattapálcikával. A fülzsír, amit ilyenkor el szeretnénk távolítani, nem véletlenül van ott. Védi a fület a fertőzésektől és nem engedi kiszáradni - ha nem vagyunk elég óvatosak a pálcikával, túl mélyre nyomhatjuk a fülzsírt, ami fájdalmat, vagy hallási problémákat is okozhat, ráadásul az érzékenyt bőrt is felsérthetjük vele. Éppen elég, ha fürdésnél óvatosan, megnedvesített kézzel megtisztogatjuk a területet - ekkor is vigyázzunk, hogy ne nyúljunk bele túl mélyen a fülünkbe.
Egészséges a fülgyertya?
A manapság népszerű fülgyertyázásra is jobb nemet mondani: nem csak, hogy nincs semmiféle tudományosan bizonyított előnyös hatása, de még égési sérüléseket is szerezhetünk közben, és károsodhatnak a hallójárataink is.
A zenével is okosan!
A hangos zene is ártalmas, különösen fej- vagy fülhallgatón keresztül, mert idővel komoly halláskárosodást okozhat. Az általános szabály az, hogy ha a körülöttünk lévők is hallják, amit hallgatunk, akkor túl hangos.
Ne lyukasszunk otthon!
Nagyon ártalmas lehet a házi füllyukasztás, mert ilyenkor nagyon könnyű fertőzést kapni. Otthon még véletlenül se próbálkozzunk ilyesmivel (akkor sem, ha egy már meglévő, de kissé benőtt lyukat szeretnénk megnyitni) - inkább menjünk el egy profihoz.
Minden fültisztítással veszélynek tesszük ki az egyik legfontosabb érzékszervünket. Szükség van egyáltalán a fül piszkálására?
Fülfájás: irány az orvos!
Az sem jó ötlet, ha nem megyünk el orvoshoz, mikor fáj a fülünk, vagy elkezdünk rosszabbul hallani. Egy kis csengés vagy zúgás persze mindenkinél előfordulhat, de ha egy-két napnál tovább tart a dolog, mindenképpen mutassuk meg szakembernek. Fontos ezen kívül, hogy soha semmit ne dugjunk, nyomjunk mélyre a fülünkbe - különösen kisgyerekeknél érdemes figyelni arra, hogy ők se tegyenek ilyesmit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
