Hírek
2014. December 11. 09:53, csütörtök |
Helyi
Forrás: Orientpress Hírügynökség
Szombattól új jelölések lesznek az élelmiszereken

Szombaton lép életbe az élelmiszerek jelölésének szigorúbb szabályozásáról szóló uniós rendelet, amely a fogyasztók tapasztalatait, elvárásait figyelembe véve készült – mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal egyik igaz
Szombaton lép életbe az élelmiszerek jelölésének szigorúbb szabályozásáról szóló uniós rendelet, amely a fogyasztók tapasztalatait, elvárásait figyelembe véve készült – mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal egyik igazgatója.
Az uniós rendelet például meghatározza az 1,2 mm-es legkisebb betűméretet.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal egyik igazgatója, Pleva György elmondta, mostantól több információt kell az élelmiszer megnevezése mellett kötelezően feltüntetni. „Az allergéneket eddig is jelölni kellett az összetevők között, de mostantól ezt jól látható módon kell megtenni.” A december 13-a előtt forgalomba került termékek a lejártukig forgalomban maradhatnak, így a vásárlók egy ideig kettős jelöléssel találkozhatnak a boltokban – hívta fel a figyelmet Pleva György. Az igazgató figyelmeztetett, hogy később a nagyobb mulasztások miatt már megbírságolják a felelősöket.
Az iparág felkészült a változásokra – hangsúlyozta Szöllősi Réka, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének (ÉFOSZ) titkára. Megjegyezte, hogy nagyon jó együttműködés volt Magyarországon a kormányzat és a szakmai szervezetek között, sok volt a párbeszéd annak érdekében, hogy a vállalkozások megfelelően tudjanak előkészülni ezekre a változásokra.
További szigorítás várható két év múlva. Ekkortól minden előrecsomagolt élelmiszeren fel kell tüntetni annak tápanyag tartalmát is. Ez újabb feladatokat ad az érintett cégeknek, ugyanis a pontos méréshez laboratóriumi felszerelésekre és hozzáértő munkatársakra is szükség lesz majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 14:24, hétfő | Helyi
Szakmakóstoló tábor a Mezgében
2025. Július 13. 07:25, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
2025. Július 13. 07:24, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP