Hírek
2015. Május 05. 16:00, kedd |
Helyi
Forrás: Adrienn
Születés Hete a Könyvtárban
Ezen jeles alkalomból kibővített Betűbölcsi keretében várták az Érdeklődőket ma (május 5-én) 9:30-tól a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.
Ezen jeles alkalomból kibővített Betűbölcsi keretében várták az Érdeklődőket ma (május 5-én) 9:30-tól a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.
Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató köszöntője után Dr. Kálmán Anna a Richter Gedeon Nyrt. tudományos munkatársa tartott előadást. Ezt követően az intim torna lehetőségéről beszélt a szülés előtti és utáni időszakban Vidács Tímea védőnő és intim torna tréner.
Az újszülött korról Dr. Szolnoki Beáta házi gyermekorvos beszélt, aki orvosi szemszögből közelítette meg a témát. Őt Nagy Erika védőnő, okleveles csecsemőmasszázs oktató követte az előadók sorában, aki a babamasszázs pozitív hatásairól beszélt.
Nem maradhatott ki a zene sem a témák közül, hiszen több tudományos kísérlettel bizonyították már, hogy egészen kicsi korban, magzati stádiumban is reagálnak a babák a különféle muzsikákra. Bolla Julianna zongoratanárnő és növendékei mondhatjuk úgy kézzel fogható bizonyítékkal is szolgáltak a kísérletekre, hiszen az érdeklődők között nem csak kisgyermekes anyukák, hanem várandós kismamák is voltak.
Óriási sikerrel zajlott a rendezvény, az érdekes előadások mindvégig éberen tartották a felnőttek figyelmét, a gyerekek pedig ismerkedéssel, játékkal és huncutkodással ütötték el az időt amíg szüleik szívták magukba az előadóktól nyert információkat.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.












