Hírek
2016. Február 23. 07:44, kedd |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Táncra perdült örömében egy 106 éves hölgy, mert találkozhatott Obama elnökkel
Élete nagy vágya teljesült egy 106 esztendős amerikai néninek: találkozott Obama elnökkel, aki hitvesével együtt a Fehér Házban fogadta őt. Örömében mind ő, mind az elnöki pár táncra perdült.
Virginia McLaurin, aki a jövő hónapban a százhetedik életévét tölti be, az utóbbi időben minden másnál jobban szerette volna, ha találkozhat Obama elnökkel. Levelet írt hát neki, s még azt is felajánlotta: ha egyszerűbb, látogasson el az elnök az ő hajlékába. Obama azonban visszaírt: ő várja vizitre a hölgyet a Fehér Házba.
A szövetségi fővárosban, Washington DC-ben élő asszonyt akkora öröm töltötte el, hogy a Fehér Házban táncra perdült. Az elnöki pár csatlakozott hozzá, majd Obama meg is kérdezte: vajon mi a titka, hogy még 106 évesen is ropja? A meghatódott néni azt válaszolta: valószínűleg az, hogy még mindig aktív, hiszen hetente negyven órát önkéntes pótnagymamaként dolgozik a lakónegyedében lévő iskolában.
"A lelkemnek jót tett ez a találkozás" - nyilatkozott a táncos lábú asszony az egyik amerikai televíziónak, amelynek riportere azt követően kereste fel, hogy a Fehér Ház megjelentette honlapján a táncos összejövetelről készült rövidke videót.
Virginia McLaurin elmondta, hogy már akkor is határtalan volt az öröme, amikor Barack Obama lett az Egyesült Államok elnöke. Most pedig, amikor személyesen is találkozhatott vele, felkiáltott, amint meglátta: "Egy fekete elnök! És fekete a felesége!" - mesélte el az asszony, aki maga is afroamerikai. S felsóhajtott a tévériporternek: "Most már akár meg is halhatok!"
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
2025. December 02. 07:13, kedd | Külföld
Ukrajna háború – Kreml: az orosz elnöknek jelentést tettek Pokrovszk és Vovcsanszk elfoglalásáról
2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.
