Hírek
2018. Január 14. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Tartozott neki az ismerőse, ezért elrabolta

Elfogták a rendőrök azt a maglódi férfit, aki társával elrabolta és egy napig fogva tartotta a neki pénzzel tartozó sértettet.
Az 50 éves maglódi M. Ernő és a 49 éves vecsési P. Gábor tavaly. március 16-án megjelentek Budapest X. kerületében egy ismerősük lakása előtt, hogy a neki és társának korábban kölcsön adott több mint hatmillió forintnak megfelelő eurót visszakérjék. Az „adós” nem nyitott ajtót M. Ernőnek és P. Gábornak, ezért a két férfi az ajtót berúgva rontott be a lakásba, ahol M. Ernő egyből ütni kezdte a sértettet.
Mivel a férfi nem tudta megmondani, hogyan és mikor fogják rendezni a tartozást, ezért M. Ernő kirángatta a lakásból, beültette egy autóba, és elvitte a házába. Közölte a sértettel, hogy addig nem fogja elengedni, amíg vissza nem kapja a pénzét vagy el nem árulja, hogy a társa hol tartózkodik. Ezt követően az ismerősét bezárta a ház egyik szobájába. Másnap M. Ernő elvitte a férfit egy X. kerületi raktárba, ahol közölte vele, hogy elengedi, de három nap múlva menjen vissza, hogy elvihesse egy közjegyzőhöz, ahol a tartozását hivatalosan is elismerheti. A férfi a sérülései miatt orvoshoz ment, ahol a vizsgálatot követően kiderült, hogy a bántalmazásból súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérülései keletkeztek.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztályának nyomozói M. Ernőt január 10-én, társát P. Gábort pedig január 11-én elfogták, és mindkettőt emberrablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.