Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2016. Január 31. 08:27, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Télűzés félegyháziak-módjára

Télűzés félegyháziak-módjára

Január 30-án fergeteges télűző mulatságban vehettek részt, akik ellátogattak a városközpontba.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Móra Ferenc Művelődési Központ szervezésében megrendezésre kerülő Farsangi Vigadalmat a Langaléta Garabonciások felvonulása nyitotta meg.

A gólyalábasok a Kossuth ABC-től indulva kereplőkkel, zeneszerszámokkal muzsikálva vonultak végig a főutcán a Gyermek Ifjúsági Önkormányzattal, a Padkaporos Táncegyüttessel és a Holló László Képzőművészkörrel együtt, de a népes csapathoz nagyon sokan bekapcsolódtak menet közben egyéni jelmezükben, kifestett arccal. Nézelődőkből sem volt hiány, a város apraja-nagyja boldogan kísérte végig a felvonulókat útjukon.

A felvonulást követően a Móra Ferenc Művelődési Központban szeretettel várták a városlakókat forró teával és frissen sült fánkkal, melyet igény szerint még baracklekvárral is ízesítettek. A gyerekek kézműveskedéssel ütötték el az időt a díszteremben, ahol a remek jelmezek és farsangi díszek mellett elkészült a „télboszorka” is, melyet sötétedéskor a Petőfi téren égettek el a Padkaporos Csapat közreműködésével.

A télűző mulatság ezzel azonban nem ért véget, a boszorkányégetés után mindenkit szeretettel vártak vissza a művelődési házban tartott táncos mulatságra, ahol Samu Zoli és csapata gondoskodott arról, hogy mindenkinek legyen kedve táncra perdülni.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi

Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson

2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi

Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon

A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.

2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi

Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában

Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.

2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi

Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó

Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.