Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2013. Május 08. 10:10, szerda | Helyi
Forrás: - Gulyás -

Térdig érő kátyúk a Csólyosi úton

Térdig érő kátyúk a Csólyosi úton

Hatalmas kátyúk, a földből kiálló betonvasak. Ezekkel kell nap, mint nap megküzdeniük a Csólyosi utat használó lakosoknak és kamionosoknak

Hatalmas kátyúk, a földből kiálló betonvasak. Ezekkel kell nap, mint nap megküzdeniük a Csólyosi utat használó lakosoknak és kamionosoknak. A két esztendeje felújított út ugyanis nem állta ki az „idő próbáját”. A problémára Ván Jenő, a körzet önkormányzati képviselője hívta fel a figyelmet a legutóbbi képviselő-testületi ülésen.
Alig két esztendeje annak, hogy kijavították a Csólyosi út alapját. A szakemberek az 542-es elkerülő úttól indulva mintegy 400 méteres szakaszt újítottak fel. A belvíz miatt akkor az út olyannyira kikátyúsodott, hogy a vágóhídra közlekedő kamionok már nem tudtak rajta haladni. A hat méter széles útalap javítását a Hungary Meat Kft. rendelte meg, és fizette ki annak költségeit. Az út megterheltsége, a Katona József utcából kitiltott kamionforgalom miatt, mára a korábbi többszörösére nőtt, amit a meglévő útalap már nem bír el. A mintegy 400 méteres szakasz csaknem járhatatlanná vált a kátyúk és a felszínre került betonvasak, fémhuzalok miatt.
Ván Jenő szerint a megoldást az önkormányzat és a Hungary Meat Kft. összefogása jelentené. A közel 10 millió forintba kerülő útalap elkészítése egyrészt az önkormányzat kötelezettsége másrészt a vágóhíd érdeke. Megítélése szerint az út felújításának fedezete a város idei költségvetésének átcsoportosításával előteremthető.

Kapus Krisztián polgármester elmondta, hogy a város az idei esztendőben már különített el pénzt költségvetésében a külterületi utak karbantartására, ám a teljes összeg sem lenne elegendő a Csólyosi út alapjainak megépítésére. Az útlap megépítése érdekében, hasonlóan a belterületi önerős útépítésekhez, fel fognak keresni minden telektulajdonost a Csólyosi út, az 542-es elkerülő, Szegedi úti vasút közötti szakaszon és megkérdezik, hogy mennyi pénzzel tudnak hozzájárulni az útépítéshez. Ennek ismertében fogják megvizsgálni, hogy Kiskunfélegyháza város – saját erejével kiegészítve – megtudja-e valósítani az útalap megépítését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi

A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait

Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.

2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi

Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap

Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.

2025. Április 14. 08:01, hétfő | Helyi

Matiné Koncerttel kedveskedtek a legkisebb zenekedvelőknek

A kiskunfélegyházi zeneiskolában április 13-án délelőtt „Aki nem lép egyszerre…” címmel interaktív táncos – zenés programmal várták a kisebb és nagyobb gyerkőcöket kísérőikkel.

2025. Április 13. 17:25, vasárnap | Helyi

Közel hétszázan táncoltak együtt Kiskunfélegyházán

Regionális Szenior Örömtánc találkozót tartottak április 12-én Kiskunfélegyházán a Városi Sportcsarnokban, ahol az idősebb korosztály együtt ropta a legfiatalabb generációval.