Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2019. Január 27. 14:36, vasárnap | Helyi
Forrás: BAON

Tiszakécskénél úszott a jeges vízben Schirilla (+ VIDEÓ)

Tiszakécskénél úszott a jeges vízben Schirilla (+ VIDEÓ)

Schirilla György hagyományos téli úszásának idei helyszíne Tiszakécske volt szombaton, ahol a kécskei szabadstrand előtti szakaszon, zajló jégtáblák közt úszott a Tiszában.

A sportoló először úszott Tiszakécskén és kiemelte, hogy ritkán tapasztalható olyan mértékű támogatás, melyet az önkormányzat és a helyiek részéről kapott - olvasható a BAON internetes hírportálon.

Elmondta, hogy készületlenül életveszélyes a téli úszás, mert a nulla fokos víz rövid időn belül a végzetesnek bizonyulna az edzetlenek számára. Felkészülésében legfontosabb a rendszeresség, minden reggel úszik a jeges Dunában és gyakran fut, ami erősíti a szívet, valamint esténként hideg vízben fürdik. Ha edzetlenül próbálkozna valaki hasonló mutatvánnyal, Schirilla szerint nem egészen egy perc múlva sokkos állapotba kerülne a teste és megfulladna. Elmondta, hogy valóban sokkoló érzés a jeges víz, az izmok szinte megbénulnak, és olyan nagy mellkasi nyomás jelentkezik, ami szinte lehetetlenné teszi a légzést.

A parton közel ezer ember várta a sportolót, akit a város által biztosított motorcsónakkal vittek be a folyó közepére - a rendőrség a part állapota miatt nem javasolta a teljes átúszást -, ahol megszabadult ruháitól és a jeges vízbe ereszkedett. Mellúszással tempózott a part felé, miközben a nézők biztatták. A sportoló időnként meg-megállt és integetett, kicsit lubickolt, majd folytatta az úszást, körülbelül három-négy percet töltött a vízben.

Partra szállás után megfürdött a hóban. A túl gyors felmelegedés halálos lehet, ezért mindig ezzel kezdi a visszatérést, de elmondta, hogy mintegy negyedóra múltán külső segítség kell ahhoz, hogy visszanyerje eredeti testhőmérsékletét, mert a test ilyen hűlés után magától nem tudja azt visszaállítani.

Schirilla, a Guinness-rekorder

Az 58 éves sportoló tartja a jeges vízben tartózkodás rekordját Guinness rekordját Európában, 26 perccel, de bevallása szerint ma már nem lenne képes erre. Tapasztalata szerint a hideg víz tisztán tartja a gondolatokat és fiatalít. Schirilla György úszásaival a sport és az egészséges életmód szellemiségét kívánja közvetíteni.

(Fotók és video forrása: BAON)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi

A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait

Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.

2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi

Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap

Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.

2025. Április 14. 08:01, hétfő | Helyi

Matiné Koncerttel kedveskedtek a legkisebb zenekedvelőknek

A kiskunfélegyházi zeneiskolában április 13-án délelőtt „Aki nem lép egyszerre…” címmel interaktív táncos – zenés programmal várták a kisebb és nagyobb gyerkőcöket kísérőikkel.

2025. Április 13. 17:25, vasárnap | Helyi

Közel hétszázan táncoltak együtt Kiskunfélegyházán

Regionális Szenior Örömtánc találkozót tartottak április 12-én Kiskunfélegyházán a Városi Sportcsarnokban, ahol az idősebb korosztály együtt ropta a legfiatalabb generációval.