Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2017. Április 04. 16:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát

Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát

Két év fiatalkorúak börtönében letöltendő büntetésére ítélte a Székesfehérvári Törvényszék azt a nőt, aki - még fiatalkorúként - különös kegyetlenséggel megölte gyermekét 19 évvel ezelőtt.

A büntetés végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztették.

Az elsőfokú ítélet nem jogerős, ellene az ügyész súlyosbítást kérve fellebbezett, a vádlott és védője viszont tudomásul vette.

1997-ben az akkor 16 éves vádlott Székesfehérváron élt szüleivel, és egyedül nevelte egyéves gyermekét. A gyerek születése után nem sokkal a vádlott újból teherbe esett, de állapotát eltitkolta családja és környezete elől. 1998. szeptember 30-áról október 1-jére virradó éjjel életképes gyermeket szült lakóhelyén, majd a csecsemőt bántalmazta, és egy reklámtáskában egy utcai szemeteskonténerbe tette. A csecsemő holttestét másnap reggel fedezték fel.

2015-ben DNS-vizsgálat segítségével fogták el a feltételezett tettest, a nő ellen 2016 júliusában emeltek vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben