Hírek
2012. Március 26. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több gyógyszert is kivontak az árcsökkentés miatt

Nemcsak tápszereket, de prosztatabetegségre és vércukorszint-szabályozásra szolgáló készítményeket is kivontak az év eleje óta a gyógyszergyártók Magyarországról a kényszerű árcsökkentés miatt – írja a Világgazdaság.
A 376 milliárd forintos gyógyszerkasszából 23 milliárd forintot költött tavaly az egészségbiztosító a koleszterincsökkentők támogatására.
Az összeg idén egészen biztosan csökkenni fog, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár számításai szerint akár 10-14 milliárd forinttal is, miután a gyártókat az árak mérséklésére kényszerítette az egészségügyi kormányzat. A lap azt írja, hogy a kényszerű árcsökkentés miatt több koleszterincsökkentő havi adagjához is hozzá lehet jutni már 100 forint alatt, ez még akkor is rendkívül alacsony termelői árat jelent, ha ezeket az orvosságokat 80 százalékos támogatással lehet kiváltani.
Ilyen nyomott áron már nemhogy nem éri meg, de egyenesen veszteséges egyes gyártók számára a magyarországi forgalmazás – mondta a Világgazdaságnak Ilku Lívia, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének főtitkára. Szerinte nem zárható ki, hogy több cég is úgy dönt, kivonja termékeit a magyar piacról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.